top of page

Aleksandra Görlich

monikawaskointAG-7.jpg

Specjalistka Google Analytics, na co dzień działająca w ekosystemie Google, wdrażając narzędzia takie ja Analytics, konwersje Analytics, Ads i innych systemów mierzących ruch w witrynach oraz trenerka. Oprowadzam po Google Analytics, tłumacząc, jak z niego korzystać i jak funkcjonuje w ekosystemie googlowym.  Jako freelancerka zbieram doświadczenie wśród firm na kilku kontynentach, zarówno wdrażając analitykę jak i szkoląc zespoły. Moją największą przygodą było szkolenie zespołu Google ds. wdrożeń na Wschodnią Azję, ponieważ ucząc ich, spędziłam wtedy trzy tygodnie w Kuala Lumpur. Na co dzień jednak najczęściej pracuję on-line. Czasem można mnie spotkać na żywo na konferencjach, np. na moim ulubionym MeasureCamp w Londynie. Więcej o działaniach analitycznych znajdziesz na mojej firmowej stronie Strefy Analityki.

Ale nie zawsze zajmowałam się ruchem internetowym. Mam jeszcze drugie życie zawodowe, które związane jest z moim kierunkowym wykształceniem, o którym więcej poniżej:

Historyk sztuki, absolwentka studiów magisterskich w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Moim głównym kierunkiem zainteresowań jest drzeworyt japoński i historia czterdziestu siedmiu roninów. Poza wystąpieniami na konferencjach naukowych, piszę również o sztuce we współczesnym, zdigitalizowanym świecie. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie Publikacje.

JĘZYKI

Na pierwszym roku studiów profesor Jan Ostrowski powiedział nam, że historyk sztuki musi mówić kilkoma językami i w co najmniej pięciu czytać. Wzięłam sobie te słowa do serca i staram się czytać w każdym języku, w którym jest interesujący mnie tekst. Ponadto uczę się, rozmawiając podczas pracy i w podróży. 

  • angielski: biegłość zawodowa (CAE),

  • włoski: B1,

  • francuski: A2,

  • podstawy japońskiego i niemieckiego

CERTYFIKATY

  • Digital Marketing Certified Associate (Simplilearn), ID: 1019806

  • Certyfikat ukończenia bootcampu "Become Front-End Developer" (CodersLab)

  • PRINCE2® Foundation Certificate in Project Management (AXELOS Global Best Practice), ID: GR633032823AG

  • Certificate in Advanced English (University of Cambridge), ID: 0015453724

  • Google Analytics (Google), ID: 57063869

  • Google AdWords Fundamentals, Google AdWords Shopping, Mobile Sites (Google)

TURYSTYKA

Uwielbiam podróże. W dzieciństwie razem z rodziną zwiedziłam Polskę wzdłuż i wszerz. Jako nastolatka odkrywałam ze znajomymi Europę. To zaprowadziło mnie do mojej pierwszej pracy - pilota wycieczek.

Jako pilot zajmowałam się organizowaniem przejazdów i zakwaterowania turystów, planowaniem tras i oprowadzaniem grup podczas zwiedzania miast. Również jako kurator sztuki organizowałam podróże, w tym wypadku delegacje lub przewozy obiektów (krajowe i międzynarodowe), włącznie z eskortowaniem ich. Teraz podróżuję dla przyjemności, na przykład na wystawę japońskich map w Lejdzie, na MeasureCamp w Londynie czy na kurs włoskiego do Cefalù. Nie wspominając o wyjazdach wakacyjnych. Podróżowanie i dzielenie się wiedzą o miejscach, które znam, to sama przyjemność. Więcej o moich wyjazdach dowiesz się na stronie Podróże.

PISANIE

Mawiamy, że mowa jest srebrem, a milczenie złotem. A jak określić pisanie? Chyba jako ich kombinację. Zaczęłam pisać, kiedy tylko potrafiłam utrzymać pióro. Jako pięciolatka stwierdziłam, że chcę zostać autorką książek i zrobiłam wszystko, żeby to osiągnąć. Rzeczywiście piszę i publikuję. Lubię zabawy ze strukturą i różnorodnymi stylami, choć największe zapotrzebowanie jest zawsze na artykuły popularne i naukowe. Zobacz w Publikacjach, jakie to są teksty i gdzie można je znaleźć.

bottom of page