top of page

www

Technologie związane z internetem są teraz wszechobecne. Codziennie przeglądamy setki stron internetowych, przesyłamy wiadomości, korzystamy z wideokonferencji, a przecież dzieje się o wiele więcej. Choćby w samych narzędziach, których używamy, a które przesyłają do swoich producentów logi z działań i dane diagnostyczne. Mnie szczególnie interesuje budowanie i działanie witryn internetowych, dlatego w 2016 roku ukończyłam bootcamp "Become a Front-End Developer" i napisałam swoją pierwszą stronę internetową od podstaw. Potem zaproszono mnie do zespołu Google ds. implementacji, gdzie poznałam narzędzia internetowe, które pomagają właścicielom witryn mierzyć ruch internetowy i wchodzić w interakcję z użytkownikami. To było odkrycie!

Czym się dokładnie zajmowałam?

Pomagałam klientom w implementacji (czyli zainstalowaniu w kodzie strony) oraz rozwiązywaniu problemów z narzędziami Google:

  • Google Analytics,

  • Google Ads (remarketing i implementacja konwersji),

  • Google Tag Manager (głównie tagi Google),

  • i Merchant Center.

Razem z klientami znajdowaliśmy najlepsze dla nich rozwiązania i dawało nam to wiele satysfakcji. Przekonałam niejedną osobą, że obserwowanie danych w tabelkach i na wykresach może wciągać. 

Moją pasję przekazywałam także innym agentom, szkoląc ich w Polsce, w Indiach i w Malezji. To była wielka przyjemność :)

Od czerwca 2019 do września 2020 zajmowałam się analizą jakości pracy zespołu i wprowadzaniem nowych procesów jako specjalistka ds. jakości (Quality Analyst). Wiele się wtedy nauczyłam i zrozumiałam, że dużo więcej radości przynosi mi dzielenie się wiedzą dotyczącą działania narzędzi niż egzekwowanie ustalonych odgórnie zasad.

Teraz skupiam się tylko na Google Analytics i Google Tag Managerze. Jeśli interesuje Cię ten temat, to zajrzyj do Strefy Analityki, poczytaj artykuły, a jeśli chcesz się nauczyć obsługi Analyticsa, to zapraszam również na kurs, który prowadzę.

bottom of page