top of page

6 podstawowych raportów Analytics, które uÅ‚atwiÄ… ci życie

Google Analytics jest wszechstronnym narzÄ™dziem analitycznym gromadzÄ…cym dane o dziaÅ‚aniach użytkowników w witrynie. DziÄ™ki jego niewielkiemu kodowi JavaScript możesz dowiedzieć siÄ™, jakie strony sÄ… odwiedzane najczęściej, skÄ…d użytkownicy przychodzÄ… lub w co klikajÄ….  

​

W tym artykule opiszÄ™ sześć raportów Google Analytics, z których bÄ™dziesz stale korzystać. PodajÄ… one najważniejsze informacje o ruchu w twojej witrynie, a sprawdzanie ich szybko wchodzi w nawyk. PamiÄ™taj, że dopiero kombinacja danych z kilku raportów daje peÅ‚ny obraz.

​

Otwórz wiÄ™c swoje konto Analytics i zaczynamy zwiedzanie :)

​

Uwaga: pamiÄ™taj, że raporty prezentujÄ… dane z wybranego okresu (wyjÄ…tek stanowi „Czas rzeczywisty”). Na górze strony raportu po prawej znajdziesz zakres dat. Wybierz ten, który ciÄ™ interesuje lub porównanie dwóch różnych okresów. DomyÅ›lnie Analytics pokazuje dane za ostatnie siedem dni do wczoraj. Dane z dziÅ› pojawiÄ… siÄ™ w ciÄ…gu kilku godzin, ale najlepiej je sprawdzać nastÄ™pnego dnia, ponieważ potrzebny jest czas na przetworzenie ich i przypisanie do odpowiednich miejsc w bardzo wielu raportach. WyjÄ…tek stanowi zestaw raportów Czas rzeczywisty.

Dla twojej wygody każda z nazw raportu jest linkiem prowadzÄ…cym do odpowiedniej części artykuÅ‚u. Zawsze możesz wskoczyć do tego, który ciÄ™ akurat teraz interesuje, bez mÄ™czÄ…cego scrollowania.

​

ŹródÅ‚o / medium 

Wszystkie strony

Strony wyjścia

Cele

E-commerce

Czas rzeczywisty

ŹródÅ‚o / medium

​

Gdzie znajdziesz? (lewe menu) Pozyskiwanie > CaÅ‚y ruch > źródÅ‚o / medium

​

Co się kryje za tymi słowami?

Za „źródÅ‚em” informacje o domenie, z której użytkownik przeszedÅ‚ na twojÄ… domenÄ™, czyli na przykÅ‚ad google.com czy bing.com, gdy znalazÅ‚ jÄ… w wyszukiwarce, a witrynatwojegoulubionegoblogera.pl, gdy kliknÄ…Å‚ w link w artykule u twojego ulubionego blogera. JeÅ›li wpisaÅ‚ adres bezpoÅ›rednio w pasku adresu (być może ma twojÄ… witrynÄ™ w zakÅ‚adkach lub pamiÄ™ta adres), to źródÅ‚o bÄ™dzie opisane jako „bezpoÅ›rednie” lub „direct”. Ciekawostka: nazwy niektórych domen pojawiajÄ… siÄ™ w różnych wersjach, jak w przypadku Facebooka: może być zapisany jako l.facebook.com, m.facebook.com lub facebook.com.

​

„Medium” oznacza rodzaj ruchu, a dokÅ‚adnie bezpÅ‚atne („organic”), odesÅ‚ania („referral”), pÅ‚atne wyniki („cpc”) lub bezpoÅ›rednie („none”).

 - bezpÅ‚atne medium to wejÅ›cia z wyszukiwarek internetowych, na przykÅ‚ad google, bing czy baidu

- odesłania oznaczają dla wizyty przekierowanych z innych domen, na przykład yellowpages.pl, zaprzyjaznionyblog.pl

- pÅ‚atne wyniki to sesje, które rozpoczÄ™to, klikajÄ…c w twojÄ… pÅ‚atnÄ… reklamÄ™, na przykÅ‚ad stworzonÄ… w Ads lub na Facebooku.

- a „none”, to oznaczenie wejść bezpoÅ›rednich.

​

ŹródÅ‚o i medium wystÄ™pujÄ… w zestawieniu dajÄ…cym peÅ‚nÄ… informacjÄ™ o pochodzeniu sesji, dlatego zapisywane sÄ… z ukoÅ›nikiem jako „źródÅ‚o / medium”. W tabeli w raporcie każdy wiersz jest poÅ›wiÄ™cony jednemu z nich.

​

Ważne:

JeÅ›li masz dużo sesji oznaczonych jako „direct / (none)”, to sprawdź koniecznie, czy twój Analytics jest prawidÅ‚owo zaimplementowany do kodu witryny. JeÅ›li w kodzie znajduje siÄ™ wiÄ™cej niż jeden skrypt Analytics z tym samym ID, to każdy z nich bÄ™dzie wysyÅ‚aÅ‚ do raportów informacjÄ™ o wyÅ›wietleniu strony, a w dodatku drugie i dalsze kody bÄ™dÄ… widziaÅ‚y, że przeglÄ…darka już jest w twojej witrynie, wiÄ™c uzna, że kolejne wyÅ›wietlenie pochodzi z tej samej domeny. Efektem bÄ™dzie zawyżona liczba odsÅ‚on w raportach oraz informacja o wejÅ›ciach bezpoÅ›rednich, bo technicznie bÄ™dzie to wyglÄ…daÅ‚o tak, jakby użytkownik wszedÅ‚ z witryny twojadomena.pl na witrynÄ™ twojadomena.pl.

​

Co tu sprawdzisz?

Tu możesz zobaczyć, ilu użytkowników, w tym także nowych, rozpoczęło sesje w twojej witrynie z okreÅ›lonego źródÅ‚a / medium. JeÅ›li na przykÅ‚ad użytkowników ogólnie jest 5, w tym nowych 4, a sesji 10, to od razu widzisz, że przybywa Ci nowych odbiorców i jeden z nich już kilkakrotnie wróciÅ‚.

​

Dane z części „Zachowanie” powiedzÄ… ci, jak użytkownicy korzystajÄ… ze stron. WspóÅ‚czynnik odrzuceÅ„ 100% jest jednoznaczny z jednÄ… stronÄ… odwiedzonÄ… podczas sesji. W takiej sytuacji Å›redni czas trwania sesji bÄ™dzie zawsze równy 0:00:00. Im niższy wspóÅ‚czynnik odrzuceÅ„, tym wiÄ™cej sesji z wieloma stronami wyÅ›wietlonymi. W tym miejscu możesz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy twój odbiorca zachowuje siÄ™ tak, jak tego chcesz. JeÅ›li masz jednostronicowÄ… witrynÄ™, to w raportach zawsze bÄ™dzie jedna strona na sesjÄ™. JeÅ›li jednak zależy ci na tym, żeby twój klient obejrzaÅ‚ produkt i przeszedÅ‚ okreÅ›lonÄ… Å›cieżkÄ™ zÅ‚ożenia zamówienia, to tych stron powinno być wiÄ™cej. A kiedy już jest ich wiÄ™cej, to warto potem sprawdzić, które z nich sÄ… najczęściej odwiedzane, w raporcie Zachowanie > Wszystkie strony.

​

Ważne: WspóÅ‚czynnik odrzuceÅ„ na poziomie 0% jest bardzo niepokojÄ…cy. Może Å›wiadczyć o podwójnie zaimplementowanym kodzie Analytics.

​

Kolumny dotyczÄ…ce konwersji pokazujÄ… ci, czy skonfigurowane przez ciebie cele oraz / lub E-commerce zostaÅ‚y zrealizowane w sesjach z okreÅ›lonych źródeÅ‚ / mediów. Zwróć uwagÄ™, że w nagÅ‚ówku tej kolumny możesz wybrać, którÄ… konwersjÄ™ sprawdzasz w tej chwili. Możesz wybrać tylko jednÄ… naraz.

​

Wskazówka: Korzystaj z Wymiaru dodatkowego.

PrzeglÄ…dajÄ…c raporty w Google Analytics możesz jednoczeÅ›nie sprawdzić dodatkowÄ… informacjÄ™, klikajÄ…c na przycisk „Wymiar dodatkowy”, który znajdziesz nad lewÄ… kolumnÄ… tabeli. Możesz dodać jeden wymiar naraz z kategorii Czas, Użytkownicy, Pozyskiwanie, Sieci SpoÅ‚ecznoÅ›ciowe, E-commerce, Reklama i in. Bardzo praktyczne, jeÅ›li na przykÅ‚ad interesuje ciÄ™, o jakiej porze najczęściej wchodzÄ… użytkownicy z reklam.

​

DokÄ…d dalej z tego miejsca?

Raportów podajÄ…cych dane o pochodzeniu ruchu na stronie jest wiÄ™cej. RozwijajÄ…c menu Pozyskiwanie, zobaczysz osobne raporty poÅ›wiÄ™cone Google Ads, Search Console, sieciom spoÅ‚ecznoÅ›ciowym oraz ruchowi z kampanii.

​

Więcej na ten temat przeczytasz w dokumentacji Google.

source/medium

Wszystkie strony

​

Gdzie znajdziesz? Zachowanie > Zawartość witryny > Wszystkie strony

​

W tym raporcie zbierane sÄ… dane dotyczÄ…ce poszczególnych stron, czyli indywidualnych adresów URL, takich jak mojawitryna.pl/kontakt, mojawitryna.pl/cennik itd.

​

Co tu sprawdzisz? 

Każdy rzÄ…d tabeli to dane dla jednej strony. SÄ… uÅ‚ożone od tej, która ma najwiÄ™cej wyÅ›wietleÅ„ do tej, którÄ… oglÄ…dano najmniej razy. JeÅ›li dla ciebie ważniejsze jest, którÄ… stronÄ™ wyÅ›wietlano najdÅ‚użej, kliknij w nagÅ‚ówek kolumny „Åšr. czas spÄ™dzony na stronie”, a raport uÅ‚oży siÄ™ wedÅ‚ug tego parametru. Inne dane to odsÅ‚ony, wspóÅ‚czynnik odrzuceÅ„, % wyjść i wartość strony.

 

Co jest tutaj najważniejsze? Przede wszystkim możesz siÄ™ dowiedzieć, które strony sÄ… najpopularniejsze wÅ›ród twoich odbiorców. MajÄ…c w pamiÄ™ci, na które strony kierujesz użytkowników, na przykÅ‚ad publikujÄ…c link do artykuÅ‚u na LinkedIn, sprawdzasz od razu, ile razy je wyÅ›wietlono, a Å›redni czas spÄ™dzony na stronie daje wyobrażenie o tym, czy artkuÅ‚ zostaÅ‚ przeczytany (powyżej minuty, w zależnoÅ›ci od dÅ‚ugoÅ›ci tekstu) czy tylko „omieciony wzrokiem” (w czasie kilkunastu sekund). JeÅ›li interesuje ciÄ™ szczególnie, czy twój artykuÅ‚ naprawdÄ™ zostaÅ‚ przeczytany, to możesz skonfigurować odpowiednie zdarzenie uruchamiane przez Tag Managera. SzczegóÅ‚owÄ… instrukcjÄ™ opisano na blogu gtmnotes.com.

​

Odsetek wyjść pokazuje ci, jaki procent użytkowników zakoÅ„czyÅ‚o wizytÄ™ na tej wÅ‚aÅ›nie stronie, co też może być dla ciebie ważnÄ… informacjÄ…, dlatego polecam skorzystanie z raportu Strony wyjÅ›cia, który opisujÄ™ poniżej.

​

Wskazówka:

DomyÅ›lnie prezentowane sÄ… tylko Å›cieżki adresu, a nazwa domeny jest pomijana. W zwiÄ…zku z tym dla strony https://mojawitryna.pl/kontakt zobaczysz „/kontakt”, a dla strony gÅ‚ównej o adresie https://mojawitryna.pl tylko ”/” . JeÅ›li masz subdomeny lub Å›ledzenie w wielu domenach, to użyj filtru wyÅ›wietlajÄ…cego peÅ‚ny adres URL. Instrukcje konfiguracji znajdziesz tutaj.

​

DokÄ…d dalej z tego miejsca?

Dalsze raporty dotyczÄ…ce zawartoÅ›ci witryny, czyli poszczególnych stron, sÄ… podzielone wedÅ‚ug tematów: analiza treÅ›ci, strony docelowe i strony wyjÅ›cia.

​

Dokumentacja Google.

top pages

Strony wyjścia

​

Gdzie znajdziesz? Zachowanie > Zawartość witryny > Strony wyjÅ›cia

​

Podobno najważniejsze jest nie to, jak ktoÅ› zaczyna, ale jak koÅ„czy. Sprawdza siÄ™ to na pewno przy stronach internetowych. Z tego, na jakiej stronie użytkownik zakoÅ„czyÅ‚ wizytÄ™, można wyciÄ…gnąć ważne wnioski dotyczÄ…ce jego doÅ›wiadczenia oraz budowy Å›cieżek w witrynie. Nie ma powodu do radoÅ›ci, jeÅ›li stronÄ… wyjÅ›cia jest docelowy adres, na który prowadzimy z innego miejsca. ZaÅ‚óżmy, że sklep reklamuje swoje Å›wiÄ…teczne produkty i klienci trafiajÄ… z ogÅ‚oszenia na stronÄ™ kategorii „Boże Narodzenie 2020”. JeÅ›li strona kategorii jest jednoczeÅ›nie stronÄ… wyjÅ›cia, a wspóÅ‚czynnik odrzucenia wynosi 100%, to wyraźnie coÅ› nie zadziaÅ‚aÅ‚o. Również wyjÅ›cie ze strony produktu nie jest szczytem marzeÅ„ wÅ‚aÅ›ciciela sklepu, bo ideaÅ‚em jest zakoÅ„czenie wizyty na stronie potwierdzenia zÅ‚ożenia zamówienia. Można jednak zbierać użytkowników, którzy wyÅ›wietlili te strony na listÄ™ remarketingowÄ… i skierować do nich specjalnÄ… grupÄ™ reklam, która przekona wahajÄ…cych siÄ™ do sfinalizowania zakupów.

​

Wskazówka:

JeÅ›li strona ma wiele wyÅ›wietleÅ„, ale bardzo wysoki wspóÅ‚czynnik odrzuceÅ„, to zajrzyj na niÄ…. Może coÅ› siÄ™ posypaÅ‚o i nie Å‚aduje siÄ™ prawidÅ‚owo? Sprawdź, używajÄ…c wymiaru dodatkowego, urzÄ…dzenia, na których byÅ‚a wyÅ›wietlana. Być może nie dziaÅ‚a wersja mobilna albo na okreÅ›lonym systemie operacyjnym? Zadawaj sobie pytania i sprawdzaj, a jak nie wiesz, co sprawdzić, napisz do mnie na Fb.

​

Co tu sprawdzisz?

Ten raport zawiera dane o liczbie wyjść z danej strony, liczbie jej wyświetleń oraz procent wyjść z tej strony w stosunku do wszystkich jej wyświetleń.

​

DokÄ…d dalej z tego miejsca?

Zajrzyj do raportu wszystkich stron, żeby sprawdzić czas wyÅ›wietleÅ„ tych stron. JeÅ›li na stronach wyjÅ›cia mierzysz konwersje, to sprawdź w raportach celów lub / i E-commerce, czy któreÅ› z nich zostaÅ‚y zrealizowane.

​

Dokumentacja Google.

exit pages

Cele

    

Gdzie znajdziesz? Konwersje > Cele > PrzeglÄ…d

​

Konwersja to jest taka interakcja użytkownika z twojÄ… witrynÄ…, która ma dla ciebie wartość (niekoniecznie finansowÄ…). PrzykÅ‚adem konwersji dla blogera jest przeczytanie artykuÅ‚u, dla wÅ‚aÅ›ciciela sklepu przede wszystkim zakup, czyli wyÅ›wietlenie strony potwierdzenia zÅ‚ożenia zamówienia. W wielu przypadkach jest to również wyÅ›wietlenie strony „kontakt”, wysÅ‚anie wiadomoÅ›ci, klikniÄ™cie przycisku zwiÄ…zanego z okreÅ›lonÄ… akcjÄ…, jak pobranie czy przesÅ‚anie. Ten temat jest bardzo ważny i poÅ›wiÄ™cam mu osobny moduÅ‚ podczas kursu podstaw Google Analytics, a niedÅ‚ugo napiszÄ™ też o nim artykuÅ‚.

​

Raporty konwersji sÄ… jednymi z tych, które nie sÄ… prekonfigurowane. Najpierw ty tworzysz cele w części administracyjnej Analyticsa, a nastÄ™pnie odczytujesz tutaj dane.

​

Co tu sprawdzisz?

W podsumowaniu pod wykresem widzisz liczbÄ™ wszystkich zrealizowanych celów, a także podziaÅ‚ na poszczególne cele. To, co jest najbardziej przydatne, to informacje znajdujÄ…ce siÄ™ poniżej. Możesz zobaczyć „miejsca realizacji celów”, czyli adresy URL stron, na których konwersja siÄ™ odbyÅ‚a. Szczególnie przydatne, jeÅ›li mierzysz na przykÅ‚ad klikniÄ™cia w numer telefonu w stopce znajdujÄ…cej siÄ™ na każdej stronie.

 

Niebieski napis po lewej stronie daje ci też opcjÄ™ wyÅ›wietlenia źródÅ‚a / medium dla zrealizowanych celów. Dobrze jest wiedzieć, czy wartoÅ›ciowe dziaÅ‚ania podejmujÄ… użytkownicy, których przyciÄ…gnęła do strony reklama, media spoÅ‚ecznoÅ›ciowe czy może sami jÄ… znajdujÄ… w sieci. To wskazówka, w co warto zainwestować czas i wysiÅ‚ek.

​

DomyÅ›lnie widzisz realizacje wszystkich celów. JeÅ›li chcesz zobaczyć wyniki dla jakiegoÅ› konkretnego, to kliknij w przycisk „Realizacje celu”, znajdujÄ…cy siÄ™ po lewej nad wykresem, i wybierz ten, który ciÄ™ interesuje. Dane zostanÄ… zawężone do tych, które go dotyczÄ….

​

DokÄ…d dalej z tego miejsca?

JeÅ›li klikniesz na jednÄ… z pozycji w źródÅ‚o / medium, to zostaniesz przeniesiony do raportu ŹródÅ‚o / medium w Pozyskiwaniu, gdzie możesz skorzystać z wymiaru dodatkowego i gÅ‚Ä™biej zbadać kwestiÄ™ tego ruchu.

​

Więcej na ten temat przeczytasz w dokumentacji Google.

goals

E-commerce

​

Gdzie znajdziesz? Konwersje > E-commerce > PrzeglÄ…d

​

E-commerce to zestaw raportów, które nie tylko trzeba skonfigurować osobno w Analytics, ale zaimplementować dodatkowym kodem do witryny. Na szczęście jest sporo wtyczek uÅ‚atwiajÄ…cych to zadanie.

Te raporty pokazujÄ… konwersje zakupu lub takich dziaÅ‚aÅ„, które zakup mogÄ… przypominać, jak na przykÅ‚ad rezerwacja. PomagajÄ… sprawdzić, skÄ…d przyszli klienci, kiedy i co zakupili. Na podstawie konwersji, jakÄ… jest transakcja, można stworzyć listÄ™ remarketingowÄ….

​

Co tu sprawdzisz?

Dla sklepu ważnÄ… informacjÄ… bÄ™dzie wspóÅ‚czynnik konwersji e-commerce, czyli jaki procent sesji zakoÅ„czyÅ‚ siÄ™ transakcjÄ…. Liczba transakcji czy produktów jest zapisana także w panelu administracyjnym sklepu, ale to, co jest Å›wietne w danych z Analytics , to – znowu – informacja o źródle pochodzenia sesji, w której dokonano zakupu. Warto przy tym pamiÄ™tać, że domyÅ›lnie Analytics przypisuje źródÅ‚o do ostatniego niebezpoÅ›redniego klikniÄ™cia, czyli tam, skÄ…d użytkownik wszedÅ‚ do sklepu podczas sesji z zakupem. Nie uwzglÄ™dni w tym miejscu wczeÅ›niejszych interakcji z reklamÄ…, na przykÅ‚ad tych sprzed tygodnia. Takie cuda to tylko w Ads.

​

Niebieskie napisy ustawione w kolumnie po lewej pod podsumowaniem dajÄ… możliwość sprawdzenia również kodu SKU i kategorii zakupionych produktów. Analiza tych danych może dać bardzo wartoÅ›ciowe informacje dla dalszych dziaÅ‚aÅ„ w sklepie.

​

DokÄ…d dalej z tego miejsca?

Warto zagÅ‚Ä™bić siÄ™ w dalsze raporty E-commerce, które sÄ… podzielone wedÅ‚ug tematów: skuteczność produktu, skuteczność sprzedaży, transakcje i czas do transakcji.

​

Wskazówka:

KonfigurujÄ…c E-commerce, nie zapomnij w ustawieniach widoku wÅ‚Ä…czyć odpowiedniej waluty. Analytics przelicza wartość konwersji wedÅ‚ug kursu z dnia transakcji, wiÄ™c możesz mieć zaskakujÄ…ce liczby w domyÅ›lnie ustawionych dolarach amerykaÅ„skich. JeÅ›li masz sklep z wieloma walutami, ustaw w Analytics tÄ™, która jest dla ciebie podstawowÄ… (na przykÅ‚ad rozliczasz w niej reklamy). Reszta zostanie przeliczona do raportów automatycznie.

​

WiÄ™cej na ten temat przeczytasz w dokumentacji Google, w artykuÅ‚ach E-commerce – informacje oraz Analiza danych E-commerce.

e-commerce

Czas rzeczywisty

​

Gdzie znajdziesz ? Czas rzeczywisty > (wybierz konkretny raport, który ciÄ™ interesuje)

​

To szczególny rodzaj raportu, dlatego trafiÅ‚ na wyjÄ…tkowe ostatnie miejsce. Czas rzeczywisty pokazuje dane z twojej witryny w obecnej chwili oraz w poszczególnych raportach, z ostatnich 30 minut.

Dlaczego jest ważny? Nie tylko dlatego, że czasem chcesz siÄ™ nacieszyć widokiem użytkowników aktywnych w tej chwili, ale również do testowania poprawnoÅ›ci kodu i implementacji celów lub sprawdzania źródeÅ‚ wejść.

​

Ważne:

Aktywni użytkownicy to ci, którzy podejmujÄ… interakcjÄ™ z witrynÄ…, czyli przeÅ‚Ä…czajÄ… strony lub klikajÄ…. Po chwili siedzenia przed stronÄ…, która siÄ™ tylko wyÅ›wietla, znika siÄ™ spoÅ›ród aktywnych.

​

Co tu sprawdzisz? 

W PrzeglÄ…dzie widzisz na mapie, skÄ…d Å‚Ä…czÄ… siÄ™ aktywni użytkownicy i jakie strony wyÅ›wietlajÄ…. Jaka tu jest frajda, kiedy siÄ™ patrzy na zmieniajÄ…ce siÄ™ adresy wyÅ›wietlanych stron! :D  

Dodatkowo sÄ… witryny odsyÅ‚ajÄ…ce, ruch z sieci spoÅ‚ecznoÅ›ciowych i sÅ‚owa kluczowe wyszukiwania. PamiÄ™taj, że jeÅ›li odwiedzajÄ…cych jest bardzo wielu naraz, to bÄ™dÄ… wyÅ›wietlane tylko najpopularniejsze wyniki. JeÅ›li jednak klikniesz w któreÅ› dane, na przykÅ‚ad w witrynach odsyÅ‚ajÄ…cych w "Instagram", to raport zawÄ™zi wyniki tylko do ruchu z tego źródÅ‚a. Å»eby potem wrócić do caÅ‚oÅ›ci informacji, odkrzyżykuj nazwÄ™ „Instagram” w niebieskim prostokÄ…cie ponad tytuÅ‚em raportu.

​

Poza przeglÄ…dem sÄ… też w czasie rzeczywistym raporty dotyczÄ…ce lokalizacji (goegrafia), źródeÅ‚ wizyt (ruch przychodzÄ…cy), treÅ›ci (wyÅ›wietlane strony), zdarzeÅ„ i konwersji. Te dwa ostatnie szczególnie pożyteczne do testowania, czy konwersja zostaÅ‚a poprawnie skonfigurowana. Można sprawdzić klikniÄ™cia, wyÅ›wietlenia stron, zdarzenia e-commerce. Jedyne, czego tu nie przetestujecie, to cele na czas wyÅ›wietlenia strony oraz liczna stron wyÅ›wietlonych podczas sesji, a to dlatego, że te informacje wyciÄ…gane sÄ… z podstawowych danych o ruchu na stronie i ich konfiguracja nie wymaga testowania.

​

Uwaga:

Zdarza siÄ™ czasem, że raport konwersji w czasie rzeczywistym nie wyÅ›wietla siÄ™ mimo poprawnie skonfigurowanego celu. Wtedy warto poczekać kilka godzin lub do nastÄ™pnego dnia i zajrzeć do raportu Konwersje > Cele. Taka uroda tego jednego miejsca.

​

DokÄ…d dalej z tego miejsca?

Czas rzeczywisty jest najczęściej miejscem testowania danych przesyÅ‚anych do Analytics, wiÄ™c w tych raportach pracuje siÄ™, Å›ciÅ›le wspóÅ‚pracujÄ…c ze stronami i kodem Å›ledzenia. Po ustawieniu wszystkiego w sposób doskonaÅ‚y, przychodzi pora na obserwacjÄ™ klasycznych raportów przez kolejne dni. I tak dalej... :-)

​

Więcej na ten temat przeczytasz w dokumentacji Google.

real time

JeÅ›li masz pytania lub tematy, których tu nie poruszyÅ‚am, a szczególnie CiÄ™ interesujÄ…, napisz do mnie, chÄ™tnie pomogÄ™.

Owwwla

bottom of page